20 Şubat 2014 Perşembe

╰_╯Pegasus'la Her Uçuş Bir Rezalet..╰_╯

Hatırlayanlarınız vardır, Ecey'e 6 aylık hamileyken Kocci'yle bi Paris kaçamağı yapmıştık.. Uçmak için de Pegasus'u seçmiştik... O zaman başımıza gelenleri burada "talihsizlik" diyerek, tamamen iyi niyetimden firma adı vermeden anlatmıştım.. Anlatmıştım da az anlatmıştım.. Bize söylenen "sonraki uçak bekletilecek" yalanının altını güzel çizememişim.. Ya da o bekletilen süre içerisinde su isteyene suyu bile parayla sattıklarından, kimseye bir açıklama yapma zahmetinde bulunmadıklarından layıkıyle bahsedememişim..  Ya da havaalanında oturacak tek bir koltuk bile olamayan bir alanda bizi "buradan ayrılmayın" diyerek nasıl beklettiklerini, hamile halimle yerlere oturmak zorunda kaldığımı pek iyi anlatamamışım..
Yalan söylemeyi öğretmek Pegasus çalışanlarına verilen eğitimin bir parçasıymış..Bunu da ancak anlamış bulunuyorum..
Geçen hafta için Kocci'yle bir Amsterdam - Brüksel gezisi planlamıştık.. Gidişimiz bizim için sorun olmadı çünkü uçağın kalkmasına 2 saat kala biz havaalanında check-in sırasındaydık.. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra sıra bize geldi.. Geldi gelmesine de gelene kadar da insanların bağırış çağırışları, isyanları arasında bekledik.. Kuyruk yüzünden uçağını kaçıranlar, onlarca insan kuyruktayken çalışan sadece 2-3 check-in görevlisi.. Bir ara "bu taraftan sadece Adana yolcuları gelsin" diye bağıran çalışan üzerine "Otogar mı burası!" isyanı.. Sıra bize gelince "bu uçuşa daha çok var yapmayın bu uçuşun işlemlerini daha" denilmesi.. Eğer benim işlememi yapmayıp beni bekletmeye devam etselerdi o isyan edenlerin arasında muhtemelen ben de olurdum..
Neyse.. Gittik, gezdik, gördük.. İş dönüşe geldi..
Aman başımıza bir iş gelmesin diye uçuştan tam 3 saat önce geldik Brüksel havaalanına. Check-in işlememizi yapıp beklemeye başladık.. Uçak saati yaklaşıncada da uçağa alınacağımız kapıya gidip en önde sıraya girdik.. Bu arada uçağın rötar yaptığını gördük ekrandan.. Yine bir bağlantılı uçuşumuz vardı ve yine bir stres başladı bizim için.. Tam hatırlayamayacağım şimdi ama yaklaşık yarım saat sonra uçağa almaya başladılar. Önlerde beklediğimiz için hemen sıra bize geldi. Yerhizmetlisi bayan "siz şöyle geçin" diyerek bizi yana ayırdı ve "sadece 15 numaradan sonrası" diye bağırdı.. Nasıl yani ya? Gidip oturmak varken yarım saat orada beklemişiz, ne demek bizi kuyruğun sonuna atmak? Öyle bir uygulama vardıysa neden onca zaman söylemediniz? "Neden?" diye sordum.. "Ön tarafın kapıları kapalı" dedi.. Ve tabii YALAN söyledi.. Biz de geri zekalıyız.. Uçağa alımlar sanki arka kapıdan oluyor.. İnsan gibi "ön tarafta yığılma olmaması için" diyemedi insan yerine koyup.. 
Neyse uçak kalktı, daha millet yerine yerleşemeden apar topar bastı gaza.. Her nasıl olduysa 45 dakika rötarlı kalkan uçak, sadece 10 dakika gecikme ile vardı Istanbul'a.. 
Istanbul - İzmir uçuşunda bir sorun yaşamadık.. Hayret değil mi? 
İşte oturup bunları yazmama sebep olan olay, tam da burada cereyan etti..
Hikaye şimdi başlıyor..
.
.
Valizlerimizi almaya gittik, bir süre bekledikten sonra geldi.. A a.. O da nesi? Benim valizimin ön gözü sökülmüş...

Valizin fermuarı patlamış, dandikmiş, çok doldurmuşum falan değil.. Fermuar sapasağlam duruyor yerinde.. İçinde de bir çift çoraptan başka bir şey yok.. Valizin başına gelenler bir marifet neticesi.. İstesen olmaz.. Belli ki valiz oradan oraya atılırken ön gözü bir yere takılmış, onlar da çıkartmak yerine söküvermişler asılarak..

Neyse dedik, tutanak tutturalım.. 
Oralarda bir görevli bulduk.. Biniş kartlarına yapıştırdıkları bagaj etiketini istedi.. Çıkartıp uzattım "aa siz Pegasus ile uçmuşsunuz, ben THY uçuşlarına bakıyorum, biraz bekleyin, Pegasus görevlisi şimdi gelir" dedi.. Teşekkür edip beklemeye başladık..
Bir süre sonra Pegasus görevlisi 3 kişi geldi.. Yanlarına yaklaşıp valizi gösterdik ve tutanak tutturmak istediğimizi söyledik.. 
"Öncelikle geçmiş olsun.. Böyle bir durumun yaşanmış olabileceğini düşünerek tedbirli gelmiştik" diyerek bize elindeki fotokopilerden birini uzattı.. 


"Şimdi siz valizinizin fotoğrafları, bagaj etiketleriniz, biniş kartları ve uçuş numarası bilgilerinizle beraber, durumu detaylarıyla şu işaretlediğim linke göndereceksiniz" dedi..
"Bu kadar mı?" diye sorduk..
"Evet" dedi..
Can "Burada bir tutanak tutturmamız gerekmiyor mu?" diye sorunca da "Hayır böyle bir prosedürümüz yok" dedi. YALAN söyledi. Kasıtlı olarak yanlış yönlendirdi..
Can "Adınız nedir?" diye sordu.. Adam da "Kürşad Bakır, hatta yazayım buraya" diyerek kendi eliyle adını da bu fotokopinin altına yazdı.. Arkalarını dönüp uzaklaştılar..
.
"En azından valizin fotoğraflarını burada da çekelim de elimizde birşey olsun" dedim..
Yapacak başka bir şey yok dedikleri için ne yapalım, paşa paşa çıktık evimize geldik..
.
.
Elimdeki fotokopi kağıdındaki linki yazdım ve tıkladım.. Durumu detaylarıyla, çalışanın söylediklerine kadar detayıyla anlattım.. Herhangi bir fotoğraf iliştirecek bir yer olmadığı için de fotoğraf yollayamadığımı ama havaalanında çekilmiş fotoğraf olduğunu söyledim..

Sonrasındaki yazışmalar aşağıdaki gibi...

Degerli Misafirimiz,
Öncelikle yasamis oldugunuz bagaj aksakligindan dolayi Pegasus Hava Yollari olarak üzgün oldugumuzu bildirmek isteriz. Bu mektup, rapor tutulduktan sonra izlenmesi gereken yol hakkinda sizi bilgilendirmek amaçli Pegasus Hava Yollari tarafindan hazirlanmistir. Kayip ve / veya Hasarli bagaj aksakligi ile ilgili havalimanindaki Yer Hizmetleri?ne bagli Kayip Bagaj Ofislerine basvurmanizi önemle rica ederiz.
Bagajlariniz için seyahat öncesinde özel sigorta yaptirmaniz halinde bagaj aksakligi ile ilgili olarak bagaj raporu ve tüm evraklariniz ile birlikte sigorta sirketinize basvuru yapmanizi rica ederiz. Sirketimize yapilan basvurularda, evraklarin degerlendirilmesi asamasinda sigorta satin almis oldugunuz tesbit edilmesi halinde evraklariniz sigorta sirketine yönlendirilmek üzere tarafiniza iade edilecektir.
Pegasus Hava Yollari prosedürleri çerçevesinde yapilacak islemler için asagida belirtilen dokümanlari göndermenizi rica ederiz.
Saygilarimizla,                                                                                                                                            
PEGASUS HAVA YOLLARI
Hasarli bagaj icin:
1)   Hasar raporu
2)   PNR Numarasi(Rezervasyon No) veya Binis Karti
3)   Bagaj etiketiniz
4)   Bagaj tamir edilebiliyorsa, tamir faturasi
5)   Tamiri mümkün degil ise; Hasarli bagajin satin alindigi tarih faturasi; ya da bagaj satisi yapan bir yerden bagajin tamir edilemeyecegini ve bagajin degerini belirten bir yazi ve hasarli bagaj fotograflari
6)    Banka Hesap numaraniz;  Hesap Sahibinin Adi Soyadi   Banka Adi BIC ? Swift(Sube Kodu) IBAN;
7)    Email adresiniz
NOT:  Hasarli olan bagajinizi hasar tespiti yaptirana kadar lütfen muhafaza ediniz
NOT: LRT(sinirli tasimacilik) etiketi olan  bagajlarda misafirlerimizin tasinacak  hassas bagajlarinda yasabilecek aksakliklarda tarafimizca  sorumluluk kabul edilememektedir.
Yukarida yer alan evraklarinizin orjinal kopyalarini  mybag@flypgs.com adresine mail olarak iletilmesiini rica ederiz.
Irtibat bilgilerimiz:
E-mail : mybag@flypgs.com
Iletisim numarasi : 90 850 250 0 224 
Saygılarımızla,
Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

Bu matbu mesaj elime ulaşınca ve "havalimanindaki Yer Hizmetleri?ne bagli Kayip Bagaj Ofislerine basvurmanizi önemle rica ederiz" i okuyunca tepem attı.. Telefonu aldım elime, önce Kürşad Bakır'a ulaşmaya çalıştım.. İzmir Havaalanındaki Pegasus'u aradım, açan olmadı (hala daha da açan yok), mailin sonunda verdikleri iletişim numarasını aradım açan olmadı.. 
Tekrar linkteki adresi tıkladım ve uzun bir mail yazdım.. İçerisinde uygun karakterler olmaması gerekçesiyle mesajı yollamama izin vermedi sistem.. Ben de aynı mesajı mybag@flypgs.com adresine kopyalayıp yolladım..

LÜTFEN TAMAMINI OKUYUN VE MATBU BİR CEVAP YOLLAMAYIN ! ! ! ! !
Merhaba,
Bu, size yazmakta olduğum ikinci mesaj, rica ediyorum bana matbu bir cevap yollamayınız.
15,02,2014 tarihinde Pegasus ile Brüksel'den İstanbul aktarmalı olarak İzmir'e geldik. Valizlerimizden biri hasarlı olarak çıktı. Ön tarafında bulunan büyük göz sökülmüş. Belli ki bir yere takılmış ve asılmak suretiyle oradan yırtılarak kurtarılmış.. Bu durum karşısında tutanak tutulması gerektiğini bildiğimiz için pegasus görevlisini bekledik.. Altını çizerek söylüyorum, KÜRŞAD BAKIR adlı pegasus görevlisi yanındaki iki başka mesai arkadaşıyla beraber geldi. Biz durumu gösterince "böyle bir durum ile karşılaşacağımızı tahmin ettiğimizden tedarikli olarak geldik" dedi ve bize elindeki 3-4 fotokopiden birini uzattı.. Durumu fotoğraflarıyla beraber yazılı olan linke uçuş detaylarıyla beraber yazmamızı söyledi.. Biz de "burada bir tutanak tutulması gerekmiyor mu?" diye sorunca "HAYIR, PROSEDÜR BU ŞEKİLDE" dedi.. Ben size durumu bildiren mesajı attım. Size de bana matbu bilgilendirme mesajını yolladınız. Bu mesaja göre de benim rapor tutturmak için tekrar havaalanına gitmemi söylüyorsunuz..
Gelen bu mesajın üzerine Pegasus'u aradım, Havaalanını aradım, Kürşad Bakır isimli çalışana ulaşarak surunu çözmesini isteyecektim fakat kendisine ulaşamadım.. 08502500224 nolu telefonu da aradım, 10 dakika Pegasus müziği dinleikten sonra cevap veren olmadığından telefonu kapattım..
Bu durum benim Pegasus ile yaşadığım ilk sorun değil, daha önce de YALAN ve yanlış yönlendirmeler ile karşılaşmıştım. Ayrıca son dönemlerde sosyal medya üzerinde yayılmakta olan kötü şöhretiniz de bu durumu destekliyor.. Ben de daha önce yaşadığımız sorunu blogumda firma ismi vermeden detaylıca yazmıştım.. Ancak bu soruna da bir çözüm bulunmazsa tüm yaşananları, yalanları, kötü niyetleri, yokuşa koşma çabasını açık bir şekilde yazmaktan çekinmeyeceğimi belirmek istiyorum.
Urla’da oturuyorum ve rapor tutturmak için tekrar havaalanına gitmek istemiyorum. Şimdi, ben diğer evrakları toplarken sizden Kürşad Bakır isimli Pegasus çalışanına ulaşmanızı, raporu kendisinin tutturmasını sağlamanızı istiyorum  çünkü bize yaptığı yanlış ve YALAN yönlendirme yüzünden ben bu eziyeti çekmek zorunda değilim.. LÜTFEN bana “böyle bir prosedürümüz yok” demeyin. Bizzat oraya gelmemi sizin de istemeyeceğinize eminim..
En kısa zamanda olumlu geri dönüşünüzü bekliyorum. Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Elif Okur

Gelen cevapta "Değerli misafirimiz, Bize hasarlı bagajınızın fotoğraflarını iletmenizi rica ederiz" diyordu.. 
Biraz yatıştım.. En azından sorunu çözecekler diye düşünerek fotoğrafları yolladım.. Gelen cevapla bir daha delirdim..

Değerli Misafirimiz,

Öncelikle yaşamış olduğunuz bagaj aksaklığından dolayı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş olarak üzgün olduğumuzu bildirmek isteriz. Bu yazı, havaalanlarında kayıp/hasarlı bagaj raporu tutulduktan sonra izlenmesi gereken yol hakkında sizi bilgilendirmek amaçlı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.  tarafından hazırlanmıştır. Kayıp ve / veya Hasarlı bagaj aksaklığı ile ilgili havalimanındaki Yer Hizmetleri’ne bağlı Kayıp Bagaj Ofislerine başvurarak rapor tutturmanızı ve istenen bilgileri eksiksiz olarak vermenizi önemle rica ederiz. Aksi takdirde ilgili mevzuat uyarınca yasal haklarınızı kaybedebilirsiniz.
Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.  prosedürleri çerçevesinde yapılacak işlemler için aşağıda belirtilen bilgileri ve dokümanların elektronik kopyaları ile başvuruda bulunmanızı rica ederiz. Anlayışınıza teşekkür ederiz,

Hasarlı bagaj icin:

1)   Hasar raporu
2)   PNR Numarası
3)   Bagaj etiket numaranız
4)   Bagaj tamir edilmişse tamir faturası; veya  Hasarlı bagajın satın alındığı tarih faturası; 
5)   Banka Hesap Bilgileri (Hesap Sahibi Adı-Soyadı, Banka Adı, Varsa Big Numarası, Şube Kodu, İban Numarası)
6)   Piyasa değerini gösteren internet linki

Zeynep ŞENTÜRK
My Bag Dept. / Pegasus Airlines
Ben de şöyle bir cevap yazdım...

Zeynep Hanım,
Ben havaalanına gitmiyorum, Kürşat denen adam yüzünden bu eziyeti cekmeyecegim. (Ama onunla ayrıca görüşmek için de elimden geleni yapacağım) Muhtemelen 10 liraya tamir olacak valiz için 50 liralık masraf yapmamı bekliyorsunuz... Kaldı ki oraya gittiğimde adım gibi eminim ki "raporu o gün tutturmaniz lazımdı, ne malum başka yerde olmadığı" diyeceklerdir.  Üstelik bu duruma sizin calisaninizin yalanı yüzünden düştüm.  Bu rezaletin bütün detaylarıyla her yerde duyulması için elimden geleni yapacağım.. Pegasus aynen böyle devam etsin.. Tebrik ediyorum...
Size de başarılar..
Elif Okur


Bundan 10 dakika içerisinde gelen mesaj gerçekten çok komikti..

Sayın Misafirimiz,
Hasar raporu dışındaki bilgileri tarafımıza aktarmanızı rica ederiz.

Zeynep ŞENTÜRK
My Bag Dept. / Pegasus Airlines


Cevap olarak artık istemediğimi kibarca belirttim.. Gerçekten 10 liralık bir tamir masrafı için uğraşmaya değmez.. Ona değmez ama oturup bu maili yazmaya, ve bu mailin yayılmasını sizlerden rica etmeme değer..
Pegasus'a güven olmaz. Sözlerine itimat edilmez.. En iyi yaptıkları şey YALAN söylemek ve anı kurtarmak için insanları KASITLI OLARAK YANLIŞ yönlendirmek..

Bunu da duymayan kalmasın..

19 yorum:

 1. Pegasus'la iki uçuş yaptım.Bu anlamda bir sorun yaşamadım ama fiyat düşük tutulduğu için eski otobüslerden bile daha pis koltuklarda oturmak hiç hoşuma gitmedi.Yemek parası eklemiyoruz diyorlar ama çoğu zaman THY'da da aynı fiyata bilet bulunabiliyor.Bu durumda kafeterya gibi satış yapılarak yolculuk yapmak ta çok keyifli olmuyor açıkçası.Eğer fiyat düşüklüğü kalitesiz olmanın bahanesi ise olmasın daha iyi.Uçuş öncesi,uçuş sırası ve sonrası hizmet hep aynı kalitede olmalı.Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle.. Bir de para üstü çıkışmayınca bozuk var mı diye koltuk koltuk gezmelerine aşırı delleniyorum..

   Sil
 2. Okurken sinirlendim , seni hiç düşünemiyorum. İyi ki yazmışsın buraya da.
  Ben zorunlu kalmadıkça Pegasus'u tercih etmiyorum ama bazen promosyonlu yurtdışı uçuşları gerçekten ekonomik olabiliyor sizinkiler gibi o zaman da böyle diken üstündeyiz, acaba bu sefer ne terslik yaşayacağız diye kendimizi yiyoruz :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Terslik, aksilik yaşanabilir şeyler.. Talihsizlik dersin.. Valiz yırtılabilir, hatta kaybolabilir bile.. Ama sonrasındaki muamele çok önemli.. Yalan ise asla kabul edilemez..

   Sil
 3. Ne desem bilemedim...
  Hep bu yalancilar yanlis yonlendirmeler yüzünden bunca eziyeti çekiyoruz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dertleri anı kurtarmak.. Yalan da bu yolda mubah tabii..

   Sil
 4. şikayet var.com a gir bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Girdim girdim, bir matbu cevap da oradan aldım.. Ama görsün oradaki herkes de olan biteni..

   Sil
 5. Ya zaten "suyu bile parayla satan" bir firmadan bir hayır beklemiyorum açıkcası. Çok sinir bozucular.
  Çok geçmiş olsun. Bunu yayınlamakla çok iyi ettiniz gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok arkadaş.. insanın yanında parası da olmayabilir yani.. Boğazına bişey takılsa bilmem kaç euro diyecekler..

   Sil
 6. Öncelikle çok geçmiş olsun. Pegasus ile bir kere Amsterdam'a gidip geldim ama bir daha tövbe derken Temmuz'da tur kapsamında olduğu için zorunlu olarak Pegasus ile yurt dışı yolcusuyuz. Şimdiden başımıza neler gelir acaba diye kara kara düşünüyorum. Ucuz etin yahnisi yavan olur sözünün kanıtı gibiler. Suçlarını kabul ettiklerini hiç görmedim. Sürekli müşteri kaybediyorlar umurlarında değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla umarım bişey çıkmaz bu sefer diyeceğim ama...

   Sil
 7. fiyatları uygun olduğu için bu yaz bodruma gidip geldim, şans eseri bu tür aksilikler yaşamadım ama uçakları rezalet, koltular leş gibi, bir önceki uçusun çöpleri bile duruyordu. yazını okurken o kadar sinirlendim ki çok geçmiş olsun. belki başka mecralardan şikayetçi olabilirsin, mesele 10 liralık masraf değil yapılan terbiyesizlik ve o an yaşadığın stres, üzüntü bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de camlardaki yağlı kafa izleri de cabası.. Sanki belediye otobüsü...

   Sil
 8. can taşımıyor, müşteri taşıyorlar, insana hizmet değil tavuk yoluyorlar.... ne kadar kişiye denk gelir bilemem amma hemmencik twittera ışınladım bu yazıyı

  YanıtlaSil
 9. Sayın Elfony, tahmin ediyorum ki havayolu ile çok seyahat yapmışsınız. Ancak bu durumda nerdeyse bütün havayolu şirketlerinin bir mafya gibi çalıştığını bilmeniz gerekir. Elinizi kaptırınca kolunuzu almanız çok zor olur. Çoğu zaman yapacağınız bir şey yoktur. Koca firma ile hukuk mücadelesine girip bir kaç yüz dolar için yıllarca avukat ve mahkeme peşinde mi koşturacaksınız? Bunu bilirler ve yapacağımız bir şey yok deyip geçerler. Sözün özü; hava yollarına hata yapmayacaksınız, kaliteli bagaj kullanmayacaksınız, bagaja değerli bir şey koymayacaksınız vesselam. Benim de çok başım yanmıştır, onu da belirteyim.

  YanıtlaSil
 10. Sayın Elfony, bunlar mayfa gibidir. Onca uçuş yapmışsınız, bilmeniz gerekir. Siz bir bagaj ile kurtulmuşsunuz. Ben yüzlerce dolar zarar uğramış adamım. Bunlar adamın gözünün yaşına bakmaz.

  YanıtlaSil
 11. Elfony pegasus'un rezilliği yaşatmada üstüne yoktur. Eşimle gittiğimiz evlilik yıldönümü tatilini burnumuzdan getirmişlerdi.
  http://pegasuslaucma.tumblr.com/post/92660058309/bir-pegasus-rezilligi

  YanıtlaSil

Çok güzel yorum yazıyorsunuz.. Ne de güzel yazıyorsunuz.. Azcık daha yazsanıza..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ibibikler

10 Kasım (2) 118 (1) 19 Mayıs (1) 2012 (1) 2013 (1) 23 Nisan (1) Abur Cubur (1) Adım Adım Paris (15) ağaç (1) aile (1) Alaçatı (1) Alış-Veriş (1) Alsancak (1) Amatör Radio (4) Ameliyat (1) Amsterdam (1) Amsterdam Gezisi (1) Anı (1) Anne (2) Anneannem (1) Anneler Günü (2) Anten (1) Asburger (1) Askeri Müze (1) Atatürk (4) Ayakkabılık (2) Baba (1) Baby Shower (1) Bağlama (1) Bahçe (11) balık (1) Barbie (1) Bastille (1) Bayram (6) Bebek (8) Bebek şekeri (2) Bere (1) best seller (1) beyne format (1) biberon (1) biberon kurutma (1) Bilmece (1) Bir Nevi Gastronomi Gezisi (1) Biri ADSL (1) Bit Pazarı (1) Biten kitap (1) Bitki (1) blogger kota (1) boyamak (1) Böcek (1) BTT (1) Bulb (2) Bumerang (1) cağ (1) Canavar (2) canon (2) Cem (18) Cemik (41) Cemik Ve Hayatın Zorlukları (2) Chatelet (1) Châtelet (1) Contest (2) cüzdan (1) çağ (1) Çamur (1) çanta (2) Çekiliş (10) Çekiliş Sonucu (3) Çeşme (12) Çeviri (1) Çeviri hataları (1) Çiçek (3) Çiğ Börek (1) çikolata (1) Çocuk (6) çocuk zaptetmek (1) Çocukluk (6) Dekor (9) Denedim (1) Deprem (1) DIY (7) Dikiş (2) Dilek (1) Dinozor (1) Diş (1) Diş Buğdayı (3) Diş Kurabiyesi (1) Diş pastası (1) Diş Sağlığı (1) Diyet (1) Doğal Yaşam (15) Doğumgünü (13) Doğumgünü Teması (5) Dolandırıcılık (1) Dolunay (1) Dost (6) Dükkan Vukuatları (1) Dünya Tiyatrolar Günü (1) E-Bay (1) Ecey (6) Ecey ve hayatın zorlukları (1) Eiffel kulesi (1) Ekmek (1) El Ayak Ağız Senromu (1) El emeği (13) El işi (16) el yapımı (3) Elfony Mutfakta (2) Elmo (1) emdr (1) en son ben duyarım zaten (1) Enstruman (1) escargot (1) Eskici Elfony (3) Esnaf Lokantası (1) eşeğimi kaybedip buldum (1) etamin (1) ev işi (1) Ev Yemeği (1) Evlilik Yıl Dönümü (1) fast food (1) Festival (1) Flypgs (1) fotoğraf çekimi (1) fox (1) Gare de Lyon (1) Gezi (10) Gıda Çarşısı (1) Gidelim Gömelim (19) Giritli (2) Gitar (1) gülgün sharafat (1) Günaydın (1) Günlük (4) hafta özeti (69) Ham Radio (1) Hamilelik (2) Hastalık (4) Hatıra (22) Havale (2) Hayal (1) hayatın zorlukları (1) Hayvanlar alemi (2) Hediye (9) Hekimköy (21) hhandesign (1) Hıdrellez (1) hikaye (1) Hobi (4) Huzur (1) ıldırı (1) içimdeki çocuk (1) ikbush (3) ilaç (1) ilk adımlar (1) ilkler (1) instagram (73) istanbul üniversitesi (1) isyan (3) İştahsızlık (1) iyi ki saklamışlar (4) izmir (2) Kabak (1) kabızlık (1) Kabus (1) Kadın (1) Kadınlar Günü (1) Kağıt Çiçek (1) Kağıt Ponpon (2) Kanaviçe (2) kar (2) Karatahta (2) kardeş (2) Karşıyaka (2) kaynar (1) Kebap (4) Kedi (2) Kek (2) Keman (1) kış (2) Kız (2) Kilo vermek (1) kitap (4) Kocci (7) kuaför (1) Kukla (1) Kurabiye (3) Kusmak (1) Kuytu Restaurant (1) kuzen (1) Kuzenler (1) Lal (1) Lale (1) Lazımlık (1) Le Vieux Belleville (1) liman restaurant (1) loğusa (1) Lokanta (3) Louvre (1) Mahfel (1) Mangal (2) Marmelat (1) Masal (1) Mendil Bebek (1) Meyve (1) Midye (2) Mikrodalga (1) Mizithropides (1) Moda (2) Mum (1) Mutfak (12) Müze (2) Nar (1) Naz (2) Notre Dame (1) Oje (1) Oklava Modeli (1) organik (2) Ot Festivali (1) Oyun (2) Oyuncak (3) Öğretmenler Günü (1) Öğretmenlik (1) Örgü (4) Örgü Modeli (1) Özel Gün (2) Özür (1) Pamuk Helva (1) panjur (1) Paris (13) Paris Gezisi (12) Parti (2) pasta (2) Patlamış Mısır (1) Pegasus Hava Yolları (1) Pelur Kağıt (1) Pembe (2) pembe panjurlu ev (1) Pigale (1) Pilor Stenozu (1) pinterest (1) Pisuar (1) Piyano (1) Pizza (1) Portatif (1) Pratik Tarifler (3) psikolojik tedavi (1) Rakı Balık (1) Ravioli (2) renk (1) Renkler (1) Restoran (10) Rezalet (1) roman (1) Sacre Coeur (1) saç traşı (1) Sağlık (1) Saklamak (2) Salgın (1) salyangoz (1) Seramik (1) Sevgililer Günü (1) Silinen Fotoğrafın Kurtarılması (1) soğuk (1) Spor (1) Sugato (2) Süleymancık (1) Süt (1) Süt Aknesi (1) Şeker Bayramı (1) Şifa (2) şişe kesmek (1) TA3GO (2) TA3YE (3) tatlı (1) Tavuk suyu (1) TC3EC (3) tedavi (1) Terör (1) tığ (1) Tiyatro (2) Topiary (1) Topuklu (1) Torbalı (1) Tuvalet (3) Tuvalet Eğitimi (2) Unlu Mamul (1) Urla (2) Usta (1) uyku (2) uyku arkadaşı (1) Uyku Düzeni (3) uyku eğitimi (2) uyku rutini (1) Vazgeçemediklerim (1) Vefaat (1) Venedik Pizza (1) Veri Kurtarma (1) video (2) Vine (1) Wurst (1) yağmur (1) Yalan (1) yardım (1) yasak (1) Yaş günü hazırlığı (1) yaz (1) Yaz Yemeği (1) yazlık kışlık (1) Yemek (40) Yeniden Başlıyorum (1) Yeniyıl (7) Yılbaşı (7) Yılmaz İpek Saz Sarayı (1) Yoğurt (1) Zafer (1) Zeytin (3)